השכרת אופניים בצפון: הדרך המומלצת לחקור את האזור

אין זה סוד שבשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים גילו מחדש את נפלאות האופניים. בין אם הרצון הוא למצוא פתרון התניידות זול שמאפשר הימנעות מהפקקים או ממצוקות החנייה בשלל ערים בישראל, התנסות בפעילות גופנית יעילה ומהנה, שמירה על הסביבה או כל דבר אחר – האופניים עושים כיום קאמבק, ובגדול.

מגמה זו נותנת את אותותיה גם בתחום התיירות, כאשר שכירת אופניים בצפון הארץ מהווה כיום אטרקציה בה רבים בוחרים על מנת לטייל באזור מסוים. המציאות מראה שהאזור המרכזי על מפת ישראל בו מומלץ לעשות זאת הוא אזור הצפון, הנחשב לאטרקטיבי במיוחד לטיולים מכל סוג.

השכרת אופניים בצפון | משפחות

השכרת אופניים בצפון ויתרונותיה

השכרת אופניים בצפון מאפשרת למצות עד תום את האזור הקסום הזה, על שלל מסלולי הטיולים שבו. ראשית, הרכיבה על האופניים מהווה חוויה בפני עצמה. בנוסף לכך, באזור בו יש כל כך הרבה מה לראות, אפילו בתוך אתר תיירותי מוגדל, אופניים מגלמים בתוכם יתרון משמעותי. באמצעותם ניתן לעבור מרחקים גדולים במהירות וביעילות, ופשוט למצות בצורה מלאה כל אטרקציה תיירותית.

יתרון משמעותי נוסף של האופניים הוא שחברות מסוימות הפועלות בתחום מקלות על השוכרים בכל צורה אפשרית. כך, למשל, עמדת השכרת האופניים נמצאת ממש בתחילת המסלול, כך שיש כתובת מוגדרת ונוחה ממנה אפשר לקחת את האופניים, ואליה ניתן להחזיר אותם בסוף הדרך. בנוסף, החברות מציעות אך ורק אופניים מתקדמים, המגיעים עם כל האבזור החיוני לרכיבה.

כך עושים זאת נכון

כאשר מעוניינים לבצע שכירת אופניים, צריך לבחון היטב את המאפיינים של המסלול, מה שיאפשר להתאים עבורו את האופניים האידיאליים. אם חוזרים לדוגמא המייצגת של אזור הצפון, הרי שיש צורך באופניים שיאפשרו להתמודד בצורה מלאה עם תנאי השטח בו, שעשויים להיות מורכבים: דרכי עפר, שיחים, עליות, ירידות וכן הלאה. זו הסיבה בגינה חברות שונות המציעות את השירות באזור זה מקצות לו את האופניים המתקדמים ביותר שיש, דוגמת אופני שטח או אופניים חשמליים.

מכיוון שהשכרת אופניים מהווה פתח לטיול לכל דבר ועניין, ניתן לסקור מראש מסלולים מוגדרים, ולראות על מה הגורמים המשכירים את האופניים ממליצים. ההתאמה צריכה להיות על פי מאפייני השטח, ובהתאם לצורכי הרוכשים ולמאפיינים שלהם: ברור שמסלול המיועד לרוכבים מנוסים ומקצועיים יהיה מאתגר יותר ממסלול המיועד למשפחות בעלות רוכבים ממגוון גילאים.