טיול אופניים: אופציה תיירותית מהשורה הראשונה

יש לנו ארץ נהדרת, עם מגוון רחב של אזורים שפשוט מתים להתגלות. אלא שכאשר מתכננים טיול, כדאי לשאול לא רק איפה לטייל, אלא גם כיצד ניתן לעשות את זה על מנת להגדיל את ההנאה ולמצות את המרב מכל מקום ומקום. בשנים האחרונות, גדל מספר הישראלים שהבינו כי יש בנמצא פתרון: טיול אופניים. הנה כל מה שחשוב שתדעו עליו.

אז למה לבחור בטיול אופניים?

טיול אופניים מבוסס על רעיון פשוט מאד: הטיול נעשה באמצעות כלי התחבורה הדו גלגלי הפופולארי הזה, בין אם בצורה פרטית ובין אם בצורה מאורגנת (קבוצת רוכבים). כבר מכאן ניתן ללמוד על היתרונות שהטיולים מגלמים בתוכם. כצעד ראשון, הם פשוט מאפשרים להספיק ולראות כמה שיותר בפרק זמן מינימלי ככל האפשר. יש כיום אופניים שמגיעים למהירויות גבוהות במיוחד, דוגמת אופניים חשמליים, ואשר מתאימים לכל תנאי השטח. בנוסף לכך, באמצעות האופניים ניתן לרכב בהנאה רבה גם בתנאים שונים שמקשים על טיול רגלי והופכים אותו למייגע, כמו שרב (בישראל יש לא מעט כאלה מדי שנה).

טיול אופניים מאפשר – מעבר למקומות בהם מטיילים ולנופים אותם רואים – להתנסות בחוויית הרכיבה, שהיא מהנה כשלעצמה. זוהי פעילות ספורטיבית המשפיעה על הגוף ועל הנפש בשלל דרכים; פעילות שאינה מובנית מאליה בעידן בו אורח החיים שלנו הופך לפאסיבי יותר ולבריא פחות משנה לשנה. אם מוסיפים לכך את המחירים הנוחים של טיולי האופניים, מבינים מדוע צפוי שהמגמה תמשיך וכנראה גם תתגבר בשנים הקרובות.

מגוון רחב של מסלולים

טיולי אופניים ניתן לערוך בכל אזור במדינת ישראל, גם אם ברור שאופי הטיול ומאפייני האופניים שבאמצעותם הוא נעשה משתנים בכל מקרה ומקרה. טיולי אופנים בצפון, אם לוקחים דוגמא נפוצה מאד, ייערכו לרוב באתרי הטבע המאפיינים את האזור הירוק והמרשים הזה, ולכן הבחירה המקובלת היא באופני הרים או באופניים חשמליים. מנגד, טיולים עירוניים יכולים להיערך באמצעות אופניים פשוטים יותר, באמצעותם ניתן יהיה לרכב בצורה רגועה בערים.

המסלול של טיולי האופניים צריך גם הוא להיבחן, כאשר מגוון המסלולים רחב מאוד, למרבה השמחה. זאת ועוד, יש חברות אשר מאפשרות להרכיב ללקוחות שלהן טיולים בהתאמה אישית מלאה, בהתייחס למקומות שמעניינים אותם ביותר, בהתאם למאפייני הרוכבים או לפי פרק הזמן שהם מעוניינים להקדיש לטיול.